«ویکی نیکی» در هفتمین «همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت» موفق به کسب عنوان «استارت‌آپ با بیشترین فعالیت در حوزه اجتماعی» شد. «ویکی نیکی» در راه پرداخت اینگونه معرفی شد :
«ویکى نیکى» اولین سامانه تخصصی ارائه مشاوره و خدمات در حوزه اقدامات نیکوکاری در ایران است که با هدف بالا بردن کیفیت و اثربخشى خدمات در این حوزه از سال 95 شروع به فعالیت نموده است.
ویکى نیکى به نیکوکارانى کمک می‌کند که می‌خواهند بدانند کمک‌هاى آن‌ها در کجا و چگونه هزینه می‌شود و به دنبال تأثیرگذاری بیش‌تر در جامعه هستند.
همچنین ویکی نیکی به موسسات مردم‌ نهاد نیز با ارائه مشاوره و به‌ ویژه زیرساخت‌های موردنیاز برای فعالیت آن‌ها در فضای آنلاین و … یارى می‌نماید تا کارایى و بهره‌ورى آنان بهبود یابد.
ویکى نیکى به شرکت‌ها و بنگاه‌هاى اقتصادى نیز در زمینه تأثیرگذاری بیش‌تر مسئولیت‌ اجتماعی آن‌ها راهکارهایی ارائه می‌دهد.
ویکی نیکی با شناخت از ظرفیت‌ها و توانایی‌های فعالان حوزه نیکوکاری، سعی دارد تا بتواند با ایجاد هم‌افزایی میان فعالان و نیکوکاران نقشی موثر در جامعه ایفا نماید.
ایجاد ارتباط میان فعالان این حوزه و تعریف پروژه‌های مشترک کارآفرینی اجتماعی با همکاری موسسات خیریه و بنگاه‌های اقتصادی بخشی از فعالیت این مجموعه است.

سال شروع فعالیت:  ۱۳۹۵
هم‌بنیان‌گذاران:

  • احسان توسلی زاده
  • مجید ولی محمدی

حوزه فعالیت:
Saving and Investments

خدمات:
سایت ساز:نرم‌افزاری مبتنی بر وب است که با محیط کاربری بسیار ساده (بدون نیاز به تخصص و دانش برنامه‌نویسی) امکانات قدرتمندی جهت طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت به‌صورت پیشرفته را در اختیار خیریه‌ها قرار می‌دهد.

سامانه مددجو: سامانه مددجو، سامانه‌ای است که در آن اطلاعات مربوط به مددجویان و سوابق کمک‌های دریافتی آنان ثبت می‌شود. با ورود به این سامانه و ثبت اطلاعات مددجویان و کمک‌های ارائه‌شده به آن‌ها، شبکه‌ای از اطلاعات را پدید می‌آورند که می‌تواند حوزه نیکوکاری را در ایران تا حد زیادی متحول سازد.

ارائه خدمات تخصصی مالی: ویکی نیکی با همکاری فعالان حوزه پولی و بانکی به سفارشی‌سازی این خدمات به حوزه نیکوکاری می‌پردازد.
تعریف کارت‌های مددجویی باقابلیت سگمنت‌بندی سبد خرید یکی از این محصولات است.

مشتریان:

  •  موسسات خیریه
  • سازمان‌های مردم‌ نهاد
  • بنگاه‌های اقتصادی
  • نیکوکاران و خیّرین

افتخارات:

  • ویکی نیکی در اولین رویداد «نواندیشان فناوری‌های مالی» که هم‌زمان با هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت و جشنواره مرحوم دکتر «نوربخش برگزار» شد، موفق به کسب عنوان استارت‌آپ با بیشترین فعالیت در حوزه اجتماعی شد.
  • ویکی نیکی با فعالیت در حوزه سلامت و اطلاع‌رسانی در این زمینه موفق به کسب لوح تقدیر از نخستین گردهمایی ملی یاوران سلامت شد. ازجمله فعالیت‌های ویکی نیکی در حوزه سلامت می‌توان به انتشار انیمیشن‌های آموزشی برای کودکان مبتلابه سرطان (سری انیمیشن‌های انجمن دوست خیالی) اشاره کرد.

 منبع : سایت راه پرداخت