تشکل‌ها و جریانات دانشجویی همیشه در قله‌های فعالیت سیاسی و ظهور و بروزهای وابسته به فضای سیاست به سر نمی‌برند و بعضا از کنش‌های ذاتی در مواجهه با پدیده‌های اجتماعی نیز سهم دارند.

در آستانه بلندترین شب سال که معمولا از محبوبیت زیادی در بین ایرانیان برخوردار است، برخی از دانشجویان در قالب تشکل‌های دانشجویی یا جمع‌های خودجوش، در این شب‌های سرد و البته طولانی، بیش‌تر به فکر کسانی هستند که با کوچک‌ترین کمک هر دانشجو، می‌توانند شب‌های گرم و نرم‌تری را پشت سر بگذارند.

از بازارچه‌های خیریه تا جمع‌کردن مبالغی برای خدمت‌رسانی به محرومین و از طرفی، حضور پررنگ در مناطق محروم و یاری‌رسانی به مردم بی‌سرپناه در سرمای سخت زمستانی، تنها گوشه‌ای از کار بزرگ دانشجویانی است که پیش‌قدم شدند تا برگی از عدالت اسلامی را در قالب کمک‌‌رسانی به مددجویان رو کنند.

در این میان، تبلیغات دانشجویی با رنگ و لعابی جذاب، فضای دانشگاه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را از حضور مثمر ثمر دانشجویان در چنین مسیرهایی پررنگ‌تر و پرشورتر از همیشه کرده است.

در ادامه، تعدادی از فعالیت‌های خیرخواهانه و مددجویی دانشجویان در زمینه‌های مختلف برای نیازمندان در ایام شب یلدا را می‌بینید: