رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول با بیان اینکه بیش از 100 موسه خیریه در این شهرستان فعالیت می‌کنند گفت: برخی فعالیت‌های موسسه های خیریه امنیت دزفول را تهدید می‌کند که باید در این خصوص چاره‌اندیشی شود.

به گزارش ویکی نیکی مهران خوشبخت در گفتگو با ایرنا افزود: بیش از 100 موسسه خیریه دارای مجوز و بدون مجوز در شهرستان دزفول فعالیت می‌کنند که برخی فعالیت‌های آن‌ها مانند توزیع صندوق کمک به نیازمندان که از طرف این موسسه‌ها انجام می‌شود مشکلاتی ایجاد کرده است.


وی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد موسسه‌های خیریه بدون مجوز در شهرستان دزفول در دست نیست گفت: در حال رصد موسسه‌های خیریه بدون مجوز در شهرستان دزفول هستیم که در صورت مشخص شدن تعداد این موسسه‌ها هشدار لازم در خصو ممنوع بودن توزیع صندوق جمع‌آوری کمک به آ‌ن‌ها داده می‌شود ودر صورت همکاری نکردن موسسه‌های غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


وی افزود: اخیرا از سوی وزارت کشور نامه‌ای به استانداری‌ها و فرمانداری‌های کل کشور ارسال شده و طبق این نامه هیچ کدام از موسسه‌های خیریه حق توزیع صندوق کمک به نیازمندان را ندارند و صرفا در محل دفترهای خود مجاز به دریافت کمک‌های مردمی هستند.


خوشبخت با تاکید بر اینکه طبق قانون فقط کمیته امداد حق توزیع صندوق جمع آوری کمک‌های مردمی را دارد گفت: برخی موسسه‌ها با مراجعه به منازل شهروندان دزفول از خالی بودن منزل اطلاع پیدا می‌کنند که این امر می‌تواند تهدیدی برای امنیت شهر محسوب شود ضمن اینکه تاکنون ناامنی و سوء استفاده‌هایی نیز از این طریق صورت گرفته است.


شش هزار و 500 خانوار معادل 14 هزار مددجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دزفول هستند.