به گزارش خبرنگار امینانه، سال‌هاست که حوزه‌ تخصصی بازپروری بیماران اعصاب و روان مورد کم لطفی دولت و بخش‌های درمانی قرار گرفته است. در حالیکه حوزه‌های تخصصی دیگر مانند ترک اعتیاد و کمپ‌های بازپروری معتادین به همت دولت و مردم پیشرفت خوبی را در خود مشاهده کرده‌اند.
ولی در سال‌های اخیر با تلاش‌های خانم دکتر «کاوه» پروژه‌ای با نام مبینا شکل گرفته است که درصدد است با احداث یک فضای اختصاصی و استاندارد جهت استفاده‌ بیماران اعصاب و روان، جانی تازه به کالبد درمان در این بخش بدهد.
پروژه «مبینا» در سال 1392 و به همت موسسه خیریه‌ «امید فردا» مطابق با اهداف این سازمان کلنگ خورد. قطعه زمینی به مساحت در حدود 2000 متر مربع دارد و مکانی مناسب و اختصاصی برای بیماران مزمن اعصاب و روان است؛ در کنار این هدف، مرکز هدف ثانویه‌ای نیز دارد، مکانی برای نگه‌داری زنان کارتن خواب.

فعالیت این موسسه بر مبنای بازپروری و درمان با استفاده از کادری مجرب متشکل از رشته‌های روانپزشکی، پزشکی، مددکار، کار درمانگر، روان پرستار و اساتید حرفه‌ای هنرهای مختلف مانند نقاشی ،موسیقی، صنایع دستی و غیره قرار دارد.
این موسسه به طور واضح و  روشن درصدد بازیابی توانایی‌های بیماران اعصاب و روان در زمینه‌های مختلف با استفاده از درمان روانپزشکی و ران درمانی است که منتج به بازگشت این عزیزان به آغوش خانواده و جامعه می‌شود.
به همین منظور کارشناسان این پروژه اهمیت این موضوع را دریافته‌اند و طراحان این ساختمان با توجه به نبود استانداردهای بومی در این حوزه با تحقیق و مطالعه بر روی ضوابط طراحی مراکز مشابه در کشورهای پیشرفته، از استانداردهای جامع طراحی مراکز توان‌بخشی بیماران اعصاب و روان در کشور آمریکا استفاده کرده‌اند و طراحی پروژه بر این اساس و با رعایت استانداردهای جهانی انجام گرفت.
در نهایت ساختمان مبینا به زیربنای ۱۰۰۰۰ مترمربع و با معرفی استانداردهای نوین فضاهای توان‌بخشی اعصاب و روان درمانی و به عنوان الگویی راه‌بردی با هدف افزایش سلامت روان جامعه و استانداردسازی در سطح منطقه، طراحی و اجرای پروژه با کمک خیرین نیکوکار آغاز گردید.
ولی در ادامه برای تکمیل این پروژه و به کارگیری تمام آیتم‌های استاندارد برای نگهدای و بازپروری بیماران روان و اعصاب به کمک مردم خیّر ایران زمین نیاز دارد.
با شماره گیری #7711*4*733* و پرداختی هرچند کوچک می‌توانید در این پروژه‌ خداپسندانه و انسان دوستانه سهیم باشید و مرهمی باشید بر زخم بیماران عزیز و امیدی برای بهبود برای این عزیزان و خانواده‌های زجر کشیده‌ی آنان، برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از پیج موسسه‌ خیریه‌ امید فردا بازدید و در ادامه عکس‌های پروژه‌ آینده مبینا و مراحل ساخت و ساز این مرکز درمانی را ببینید.

«ویکی نیکی» در این راستا به کمک امید فردا می‌آید.
 این سامانه بستر مناسبی برای ارائه سرویس به نیکوکاران، موسسات خیریه و پژوهشی، سازمان‌ها، نیازمندان و . . . فراهم می‌کند.
ویکی نیکی به شفاف سازی، استاندارد سازی و استفاده از تکنولوژی های نوین در امور نیکوکاری کمک می‌کند.
از جمله خدمات حال حاضر ویکی نیکی طراحی سایت، خدمات پرداخت و مشاوره بازاریابی به موسسات نیکوکاری می‌باشد.
ویکی نیکی در جهت مسئولیت اجتماعی خود اقدام به طراحی سایت مجموعه «امید فردا» نموده و سپس در جهت گسترش فرهنگ حسنه وقف نوین، سایت موسسه خیریه امید فردا به آدرس omidfarda.org را وقف موسسه «امید فردا» نمود.

منبع : وبسایت امینانه