برای افزایش آگاهی، صرفا کتاب لازم نیست. فرهنگ کتاب‌خوانی لازم است.


حتما شما هم این روزها مداوم می‌شنوید سرانه مطالعه در ایران بسیار پایین است و برای این موضوع دلایل مختلفی ذکر می‌شود. عدم دسترسی به کتاب و عدم توان مالی خرید آن، تنها بخش کوچکی از دلایل کاهش آمار مطالعه کتاب است. دلیل اصلی پایین بودن سرانه‌ی مطالعه، نبودن کتاب به عنوان یک محصول فرهنگی و البته ضروری در سبد خرید خانوار است. درنتیجه جای خالی فرهنگِ کتاب‌خوانی که ما را ملزم به تهیه و مطالعه کتاب کند، حس می‌‍‌شود.
بنیاد کودک برای پر کردن این جای خالی به پشتوانه 25 سال فعالیت در حوزه تحصیل دانش‌آموزان به عنوان یکی از باسابقه‌ترین سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه ترویج فرهنگ آموزش، به منظور افزایش آگاهی و رشد فرهنگ کتاب‌خوانی بین دانش‌آموزان، کمپینی با عنوان #بشتاب_بکتاب به مدت یک‌ هفته (هفته کتاب) برگزار می‌کند.
از 24 آبان ماه به مناسبت آغاز هفته کتاب‌خوانی تمام کمک‌های شما به این کمپین، هزینه برگزاری کارگاه‌های بلندخوانی و لذت کتاب‌خوانی برای دانش‌آموزان بنیادکودک در مناطق محروم می‌شود.
امید است با همراهی شما بتوانیم در جهت پایه‌گذاری این فرهنگ بین دانش‌آموزان گامی برداریم و از امروز مسیر بهبود آینده را هموار کنیم.

بنیاد کودک برای برگزاری کارگاه‌های تروج فرهنگ کتاب‌خوانی و البته اثربخشی این برنامه، در نظر است گروهی از دانش‌آموزان بورسیه در مناطق کم‌برخوردار به صورت مستمر در طول یک سال در این کارگاه‌ها شرکت کنند تا نهادینه‌شدن فرهنگ کتاب‌خوانی به عنوان هدف اصلی این کمپین محقق شود. از این رو کافه‌ کتاب نشر رود روز سه‌شنبه با بنیادکودک همراه است تا با حضور شما سود حاصل از خرید کتاب و محصولات فرهنگی به ترویجِ فرهنگِ کتاب‌خوانی بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار اختصاص یابد.

کافه کتاب نشر رود به آدرس خیابان کریم‌خان، نبش خیابان قرنی، جنب بانک تجارت پلاک  196، طبقه اول، روز سه‌شنبه  29 آبان میزبان شما کتاب‌دوستان است و درصدی از سود حاصل از فروش این روز  به بنیادکودک برای برگزاری کارگاه کتاب‌خوانی اهدا خواهد شد.منبع: بنیاد کودک