نیکوکاران همواره از تعداد زیاد ایمیل‌ها و تماس‌هایی که از موسسات خیریه دریافت می‌کنند، شکایت می‌کنند. گاهی این تعداد آن قدر زیاد است که تصور می‌شود موسسات، تمامی کمک‌های مالی دریافت شده خود را عیناً صرف هزینه‌های ارسال ایمیل و برقراری تماس می‌کنند. به منظور کاهش و یا متوقف کردن آن‌ها، پیشنهاد می‌شود به توصیه‌های زیر توجه شود:


  • از آنجایی که بسیاری از موسسات خیریه اطلاعات مربوط به نیکوکاران خود را به سایر موسسات می‌فروشند (به ویژه خیرینی که سخاوتمندترند)، بنابراین لازم است قبل از انتخاب یک موسسه خیریه، مطمئن شوید که آن موسسه سیاست حمایت از حریم خصوصی افراد را برای خود تبیین نموده و به جدّ نسبت به اجرای آن وفادار است.

 

  • اگر قصد کمک دارید و علاقه ای به قرار گرفتن در مسیر سیل ایمیل‌ها و تماس‌ها ندارید، می‌توانید به صورت ناشناس این کار انجام دهید. در این صورت هیچ گونه اطلاعات تماسی از شما وجود ندارد که به فروش برسد!

 

  • خیرین می‌توانند به صورت مستقیم با موسسه مورد حمایت خود ارتباط برقرار کنند و از آن‌ها بخواهند که اطلاعات مربوط به آن ها را به هیچ وجه در هیچ جا منتشر نکنند.

 

  • بهتر است که به جای کمک به چندین موسسه کوچک یا بزرگ، کمک‌های خود را صرفاً به یک موسسه مبذول دارید، بدیهی است که در این حالت مجبور نیستید با ایمیل‌ها و تماس‌های مختلف از طرف چند موسسه رو به رو شوید.

 

  • مستقیماً به موسسه مورد حمایت خود اطلاع دهید که در چه بازه‌های زمانی ای حاضر به کمک هستید. برای مثال سالی یک بار، 6 ماه یک بار، در مناسبت‌های خاص و ... .

 

 

مؤلف: رویا باقری