رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: موسسات خیریه گوناگونی در قم و سایر نقاط کشور فعال هستند که ما آنان را به‌ عنوان رقیب نمی‌بینم؛ بلکه مکمل کمیته امداد هستند؛ ولی باید در این زمینه مراقبت‌های لازم صورت گیرد تا فعالیت مناسبی انجام شود.


به گزارش ویکی‌نیکی و به نقل از حوزه، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دیدار با «آیت الله اعرافی» با اشاره به ایجاد مرکز خواهران در کمیته امداد برای نخستین بار در کشور، اظهار داشت: قم به‌ عنوان پایلوت انتخاب‌ شده و در تلاشیم از این الگو در سراسر کشور بهره ببریم و زنان سرپرست خانوار که مددجوی کمیته امداد هستند فقط به این مراکز مراجعه کرده و خدمات دریافت کنند.

«پرویز فتاح» گفت: موسسات خیریه گوناگونی در قم و سایر نقاط کشور فعال هستند که ما آنان را به‌ عنوان رقیب نمی‌بینم؛ بلکه مکمل کمیته امداد هستند؛ ولی باید در این زمینه مراقبت‌ های لازم صورت گیرد تا فعالیت مناسبی انجام شود.

«پرویز فتاح»  خاطر نشان کرد: کمیته امداد در ارائه خدمات به محرومان به سمتی می‌رود که بحث‌های درمانی و تحصیلی را در اولویت قرار داده و تلاش می‌کند حاصل کارهای این نهاد در راستای اهداف نظام و ارزش‌هایی که مدنظر رهبری است، انجام شود.

«پرویز فتاح»  افزود: تشکیل کمیته امداد در بدو انقلاب به‌ فرمان بنیان گذار جمهوری اسلامی نشان‌ دهنده این است که امام خمینی‌(ره) از همان ابتدا به دنبال راهی برای برطرف کردن نیاز محرومان بوده است و اکنون نیز رهبر معظم انقلاب نسبت به عملکرد کمیته امداد و مسئله محرومان حساس هستند و همواره نکاتی را برای بهبود خدمات‌رسانی توصیه می‌کنند.

«پرویز فتاح» با بیان اینکه کار ما توسعه فرهنگ خیر در اسلام است، تصریح کرد: اقدامات این نهاد در خدمت به قشر محروم کشور بر علما، مسئولان و نیازمندان پوشیده نیست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی افزود: اکنون نوع نیازهای مردم با گذشته متفاوت شده و برآورد نیازهای آنان نیز مانند گذشته نیست؛ تامین جهیزیه، ایجاد اشتغال و مسکن نیز هزینه‌های بالایی را می‌طلبد.

«پرویز فتاح» بیان کرد: همه مسوولان در زمینه ارائه خدمات امدادی به محرومان همفکر هستند و طرف مقابل کمیته امداد نیز مردم خیر و نیکوکار هستند که هرگاه دست نیاز به سمت آنان دراز کردیم، وارد میدان شده و کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را با محبت فراوان اعطا می‌کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ادامه داد: کار اصلی کمیته امداد، کمک به مردم است و ما به دنبال این هستیم که با شفاف‌سازی اعتماد مردم را به این نهاد بیش‌ از پیش جلب کنیم.

وی اضافه کرد: اگر مدیریت اقتصادی و اشتغال به‌ صورت مطلوب در جامعه شکل بگیرد، بخشی از مراجعات به کمیته امداد امام خمینی کاهش پیدا می‌کند.

«پرویز فتاح» در پایان گفت: باید شفاف‌ سازی مناسبی در زمینه هزینه‌های کمیته امداد صورت گیرد و اطلاع‌ رسانی صحیح به مردم انجام شود و کمیته امدادی‌ها هم باید بسیجی‌ وار و داوطلبانه نسبت به خدمت کردن به مردم اهتمام داشته باشند و در این راستا به مردم اطمینان دهیم که از کمک‌های آنان در امور غیر فقرا هزینه نمی‌کنیم.