به گزارش ویکی نیکی سعید زرینی روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: بنیاد خیریه نورآوران سلامت شرق کشور برای دومین بار از 6 آذر امسال با حضور در سیستان و بلوچستان در روستای پاسک قصرقند مستقر شده که قرار است در طول 100 روز در 2 بخشش چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات لازم را به مردم محروم مناطق روستایی این شهرستان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) نیک‌شهر ارائه کند.

وی ادامه داد: تا کنون چشم پزشکان این بنیاد 2 هزار و 225 نفر از مردم جنوب سیستان و بلوچستان را ویزیت کردند که 223 نفر آنان کاندید عمل جراحی بودند و برای 795 نفر نیز عینک تجویز شد.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت دندان پزشکان این بنیاد هزار و 42 نفر از مردم منطقه را ویزیت کردند که بر روی بیش از 800 نفر آنان اقدامات ترمیمی دندان پزشکی انجام شد.
مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شرق کشور گفت: این بنیاد با راه اندازی چهار کانکس شامل یک کانکس حامل 2 یونیت دندانپزشکی، یک کانکس چشم پزشکی و یک اتاق عمل سیار و یک کانکس پشتیبانی به افراد کمتر از 15 سال این مناطق خدمات دندانپزشکی و به همه افراد دارای مشکلات چشم بدون محدودیت سنی خدمات ارائه می دهد.
زرینی افزود: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، حدود چهار هزار و 500 تا پنج هزار بیمار در بخش چشم پزشکی و حدود سه هزار بیمار در بخش دندانپزشکی از خدمات این بنیاد خیریه در جنوب سیستان و بلوچستان بهره‌مند خواهند شد.
استان سیستان و بلوچستان به سبب محرومیت های به جای مانده از گذشته‌های دور و بروز خشکسالی‌های مداوم 16 ساله با وجود خدمات و فعالیت‌های گسترده نظام جمهوری اسلامی همچنان با مشکلات و محرومیت‌هایی رو به رو است و برخی از مردم آن به سختی گذران زندگی می‌کنند.
بیش از نیمی از جمعیت این استان در روستاها زندگی می‌کنند، گستردگی استان و پراکندگی نقاط جمعیتی آن، فاصله زیاد روستاها از مراکز شهرستان‌ها، خشکسالی و کاهش فعالیت‌های کشاورزی و دامداری و کمبود امکانات پزشکی و درمانی سبب شده است تا شمار زیادی از روستاییان به سبب تنگناهای اقتصادی برای درمان بیماری‌ها نتوانند به مراکز مجهز پزشکی مراجعه کنند و به ناچار درد بیماری را به جان می‌خرند و سالیان سال همین درد و رنج را تحمل می‌کنند.

اکنون گسترش خدمات بهداشتی و درمانی به‌ویژه با اجرای طرح نظام سلامت و توسعه خدمات بیمه‌ای نور امیدی در دل روستاییان ایجاد شده است.
علاوه بر این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی موسسه‌های خیریه و افراد خیر و نیکوکار نیز برای کمک‌رسانی به مردم مناطق محروم دست به کار شده‌اند و با استقرار بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه‌های سیار به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و مداوای بیماران کم بضاعت مبادرت می‌ورزند.
قصرقند در 600 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.