شرح پروژه

«مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد»؛ به منظور افزایش کیفیت خدمات آموزشی در محیط‌های آموزشی و رفاهی توان‌یابان تصمیم به تعویض صندلی‌های مستعمل دارد. 

با توجه به اینکه 300 کارآموز توان‌یابان از کارگاه‌های آموزشی در رشته‎های مختلف استفاده می‌نمایند؛ بهینه سازی تجهیزات آموزشی و رفاهی در الویت کاری این خیریه قرار دارد.


تعداد صندلی های مورد نیاز مجتمع در این پروژه 49 عدد به مبلغ یکصد و ده هزار تومان برای هر صندلی است.


با توجه به حمایت‌های همیشگی نیکوکاران گرانقدر از توان‌یابان این خیریه، امید است همچون گذشته این پروژه نیز در وب «سایت مهربانه» با موفقیت و حمایت دوستداران خیریه رعد قرار گیرد.

سوابق و پیشینه

«مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد» به همت تعدادی از مهندسین مسلمان علاقمند به خیر و خدمت با هدف ارائه آموزش های فنی و حرفه‌ای ویژه معلولین و جانبازان گرانقدر در سال ۱۳۶۳ با پنج كارآموز در دو اتاق فعاليت خود را آغاز نمود و حدود ۶ سال در زير زمين مرکز نابينايان ابابصير در خيابان قزوين به فعاليت خود ادامه داد. 

ساختمان فعلی با فعاليت بنيان‌گذاران رعد برای دريافت زمين آغاز گرديد و با آماده شدن سقف اولين طبقه در سال ۱۳۷۲، مجتمع به ساختمان فعلی نقل مكان كرد و با پنج كار آموز شروع به كار نمود. امروز پس از طی ربع قرن بيش از پنج هزار نفر در آموزش‌های رعد شركت كرده و تعداد زيادی از آنان در تهران و يا ساير شهرستان‌ها مشغول به كار هستند.


مبلغ مورد نیاز پروژه

مبلغ مورد نیاز موسسه خیریه: 50,034,000 ریال

سهم ۷ درصدی مهربانه: 3,766,000 ریال

مبلغ کل پروژه: 53,800,000 ریال