موسسه خیریه فرزندان آسمانی با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در پنجمین روز از دهه فجر و در سی و هشتمین بهار انقلاب، با حضور محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور، موسسه خیریه فرزندان آسمانی مورد بهره‌برداری و افتتاح قرار گرفت.

در مراسم گشایش رسمی این موسسه که دکتر ریاحی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، دکتر عفتی مدیرکل بهریستی یزد و برخی از اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند رییس سازمان بهزیستی کشور با قدردانی از خیرین و نیکوکاران ارجمندی که در این پروژه همکاری داشتند، خاطرنشان کرد: در بهزیستی همه توان دولتی و اعتبارات موجود، تکاپوی فعالیت‌ها و نیازها را نمی‌دهد و خوب است که انسان‌های توانمند و مجموعه‌های درآمدزا در امور خیری شبیه به این پروژه، به یاری ما بشتابند.

محسنی بندپی با اعلام اینکه یزد همواره در امور خیر و نیکوکاری سرآمد کشور بوده است تصریح کرد: هستند کسانی که به هر دلیل نمی‌توانند در محیط خانواده پرورش یابند و وجود مراکزی مانند موسسه فرزندان آسمانی، پناه و مأمن خوبی برای این قبیل افراد است.

در بخش دیگری از آیین افتتاح موسسه خیریه فرزندان آسمانی، خانم آقابزرگی مدیر عامل موسسه فرزندان آسمانی ضمن ارائه توضیحات، به تشریح روند تکمیل و تجهیز ساختمان جدید و شرح حال فرزندان تحت سرپرستی و خدماتی که به آنان ارائه می‌شود پرداخت. وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر 25 میلیارد ریال توسط خیرین برای ساخت و تجهیز این مجموعه هزینه شده است عنوان کرد برای استفاده از تمام ظرفیت مجموعه، نیاز به همراهی و همکاری دستگاه‌های ذیربط داریم.

در این مراسم دکتر ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، از سه نفر از نیکوکاران پیشکسوت به عنوان نماینده خیرین نیکوکار تقدیر کرد.

گفتنی است: موسسه فرزندان آسمانی یزد مجموعه‌ای شبه خانواده است که به صورت خیری اداره می‌شود و مسئولیت سرپرستی و نگهداری کودکان فرزند معلول ذهنی و  جسمی  فاقد سرپرست را به عهده دارد.
در این موسسه در حال حاضر 13 کودک واجد شرایط  نگهداری می‌شود و در صورت توسعه و تکمیل، ظرفیت نگهداری 150 کودک با شرایط خاص در این مجموعه وجود دارد.