همایش عمومی «مبارزه و پیشگیری از سرطان» با حضور مدیران شهرداری منطقه 16، معاونت اجتماعی شهرداری و با استقبال گرم شهروندان ساکن این منطقه در سرای محله «رضوان» برگزار شد.
بنابر درخواست اعلام شده، موسسه خیریه «بهنام دهش‌پور» این همایش را در قالب چهار برنامه ترتیب و ارائه داد.


در ابتدا یکی از نمایندگان موسسه، به معرفی خیریه، تاریخچه تشکیل آن و تشریح فعالیت‌ها و خدمات موسسه پرداخت. سپس سخنرانی با موضوع "سرطان و راه‌های پیشگیری از آن" توسط یکی از روانشناسان داوطلب موسسه برای حضار ارائه شد.
او در خصوص شناخت این بیماری، آمار شیوع بیماری سرطان در کشور، علل و عوامل ابتلا به سرطان، راه‌های پیشگیری از ابتلا، روش‌های مواجه شدن با این بیماری در صورت ابتلا و مباحث پیرامون آن به گفتگو پرداخت.
در نوبت بعد "آریان" یکی از بهبود یافتگان بیماری سرطان از تجربه خودش در رویارویی با این بیماری و چگونگی گذراندن دوره درمان خود و به گفته خودش درس‌ها و دستاوردهای مثبت و آموزنده‌ای که این بیماری برای او به همراه داشت، با شرکت‌کنندگان گفتگو کرد.
برگزاری کارگاه پیشگیری از سرطان پستان، روش‌های غربالگری این نوع سرطان و بحث‌های پیرامون آن، آخرین برنامه موسسه برای بانوان شرکت‌کننده در این همایش بود.
تلاش و هدف ما این است که با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی هرچه بیشتر به شهروندان و وسعت دادن برگزاری برنامه‌هایی از این دست، بتوانیم در راه ارائه خدمات و ایمن‌سازی زندگی افراد بیشتری قدم برداریم.