معاون مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه کهریزک گفت: مشارکت‌های مردمی و نیکوکاران ۸۴ درصد از بودجه موسسه کهریزک را تامین می‌کنند.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از  ایسنا، نادر مرادی، معاون مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه کهریزک در نشست خبری با موضوع تبیین برنامه‌‌های دفتر نمایندگی کهریزک در قم عنوان کرد: مشارکت‌های مردمی و خیرین ۸۴ درصد از بودجه موسسه کهریزک ویژه نگهداری، درمان و آموزش معلولان و سالمندان را تامین می‌کنند.

وی افزود: یکی از اهداف مهم راه‌اندازی دفتر نمایندگی کهریزک در قم، جذب مشارکت‌‌های مردمی و خیرین قم در جهت رفع مشکلات موسسه خیریه کهریزک است.

وی تصریح کرد: آسایشگاه خیریه کهریزک در سال ۱۳۵۱ با امکانات مختصر پایه‌‌ریزی و با همراهی تعدادی از افراد نیکوکار عهده‌ دار نگهداری از سالمندان شد. همچنین ستاد مرکزی موسسه در سال ۷۶ با اهدای ملکی آغاز به کار کرد.

مرادی بیان کرد: این مجموعه گسترده شامل بخش‌ های درمان، قرنطینه، بستر، توان‌ بخشی، فرهنگی، ورزشی و فیزیوتراپی و کار درمانی، پذیرای مددجویان است.

وی اظهار داشت: این موسسه در راستای نگهداری ۳ هزار نفر از سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی، اوتیسم و بیماران مبتلا به ام‌اس خدمت می‌کند.

معاون مشارکت‌‌های مردمی موسسه خیریه کهریزک خاطر نشان کرد: نیکوکاران به این نهاد مردمی از طریق کمک‌‌های نقدی و غیرنقدی کمک می‌کنند و در حدود ۷۰ درصد از اقلام غیر نقدی در مجموعه از طریق کمک‌‌های مردمی تامین می‌شود.

وی گفت: این موسسه در جهت تامین هزینه‌‌ها نیز سرمایه‌گذاری‌هایی انجام می‌دهد و کلیه عواید زیر نظر مسئولان بهزیستی صرف مدد جویان می‌شود.

مرادی با بیان این‌که آسایشگاه کهریک در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار و زیر بنای ۱۸۰ هزار مترمربع احداث شده است، ادامه داد: این موسسه در حال حاضر در دو مرکز در تهران و کرج به خدمت می‌پردازد، همچنین آسایشگاه محمد شهر کرج دارای ۸ هزار هکتار مساحت و زیربنای ۶۰ هزار مترمربع است که در شرایط فعلی ظرفیت پذیرش یک‌ هزار و ۶۰۰ سالمند و معلول را دارد و به زودی بخش‌ های تکمیلی آن نیز به بهره‌ برداری خواهد رسید.


معاون مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه کهریزک عنوان کرد: کودکان مرکز در سنین مختلف و به دلایل گوناگون نگهداری می‌شوند و به زودی یک مرکز آموزشی و تربیتی ویژه کودکان اوتیسمی در آسایشگاه کهریزک کرج راه‌اندازی می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: همچنین در آسایشگاه کهریزک تهران به همت وزارت آموزش و پرورش مدرسه‌ای ویژه تحصیل معلولان، احداث شده تا بتوانند با امکانات موجود مقاطع تحصیلی را سپری کنند.

مرادی اظهار داشت: هم‌اکنون ۲۰ سالمند قمی در کهریزک نگهداری می‌شوند البته ما آمادگی لازم را در جهت ارائه تجربیات پیرامون نگهداری سالمندان به استان قم داریم.

وی با بیان این‌که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است، ادامه داد: هم‌اکنون ۸ میلیون سالمند در ایران زندگی می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود در ۲۵ سال آتی نیز این جمعیت به ۳ برابر افزایش یابد.

معاون مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه کهریزک با ابراز امیدواری از مشارکت‌های مردم قم یادآور شد: صندوق‌های دریافت کمک‌های مردمی در برخی از مراکز در سطح شهر و همچنین جاده قم - سلفچگان واقع شده است.

وی گفت: دفتر نمایندگی کهریزک در انتهای بلوار امین، بلوار غدیر، کوچه هشت، جنب مجتمع آموزشی مفید واقع است و پاسخگوی سوالات مردمی است و خیرین می‌توانند از طریق شماره تلفن ۳۲۶۰۳۸۵۰ با موسسه کهریزک در ارتباط باشند.