ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

مسئوليت اجتماعی و تاثیرات آن بر فعالیت شرکت ها

شركت‌ها دريافته‌اند كه برای بهره‌ور بودن، رقابت‌پذير بودن و توانايی پاسخگويی به تغييرات سريع جهانی میبايست مسئولانه عمل كنند.

جهانی‌شدن، مرزهای جغرافيايی را كمرنگ كرده و فن‌آوری، فاصله‌ها و زمان و را از ميان برداشته است. با اين حجم وسيع از تغييرات محيطی، شركت‌ها تمايل به افزايش توان خود در مديريت بر سود و ريسک داشته و می باید از حسن شهرت و برند خود حمايت كنند.

 همچنين جهانی‌شدن، رقابت تنگاتنگی برای جذب و حفظ نيروی كار ماهر، سرمايه‌گذاران و مشتريان وفادار به همراه داشته است. چگونگی پاسخگويی شركت به نيازهای كاركنان، بازار و مشتريان در گرو پايداری كسب ‌وكار است. احتمام ورزیدن به معقوله مسئولیت اجتماعی می تواند در اثربخشی بیش تر سازمان ها و شرکت ها بسیار مفید واقع شود.

 

مهمترين عوامل حركت شركت‌ها به سوی مسئوليت اجتماعی عبارتند از:

  • تمايل به جهانی شدن
  • تلاش جهت شفاف سازی كليه فعاليت‌ها
  • تمايل كاركنان برای مشاركت در كسب و كار شركت‌ها
  • تمايل مصرف كنندگان به استفاده از محصولات دوستدار محيط زيست
  • فشار كاركنان براي افزايش مسئوليت‌پذيری شركت‌ها
  • فشار و افشاگری رسانه ها
  • حقوق شهروندی
  • افزايش شديد جمعيت كره زمين

 

مسئولیت اجتماعی چگونه به شرکت ها کمک می کند؟

۱) ایجاد روابط بهتر

ایجاد رابطه مثبت با جامعه نشان می‌دهد که شرکت ها چقدر در این بخش قوی هستند و به جامعه اهمیت می‌دهند، این یعنی شرکت به مشتریان نیز اهمیت می دهد.

 داشتن ارتباطات عمیق و معقول تر با جامعه می تواند با ایجاد ریشه های سالم و سودمند، به راه اندازی سریع بنگاه اقتصادی کمک و آن‌ها را در جامعه مطرح سازد.


۲) بازاریابی و ایجاد تصویر ماندگار

برندها برای یکپارچه کردن مسئولیت اجتماعی در استراتژی های کسب و کارشان در تلاش هستند زیراکه امروزه مشتریان در هنگام خرید بر برندهایی تمرکز می کنند که مسئولیت های اجتماعی و کارهای خیر انجام می دهند .

حدود ۵۵ درصد از مصرف کنندگان مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای خرید محصولاتی هستند که در شرکت های مسئول اجتماعی تولید می شوند. اجرای مسئولیت اجتماعی در ابتدای کار هر بنگاه اقتصادی می تواند در حکم یک سکوی پرش باشد چراکه سبب شهرت مثبت زود هنگام و البته بهانه‌ای برای نوشتن رسانه‌ها درباره آنهاست.


۳) جلب رضایت کارمندان

استخدام افراد جدید پرهزینه تر از حفظ  کارکنان قدیمی است. ولی جلب رضایت کارمندان نیز، کار ساده ای نیست.

تمایل درونی به انجام کار بزرگ و مهم در زندگی و اجتماع در همه ما وجود دارد و تمام کارمندان تمایل دارند برای شرکتی کار کنند که در انجام کارهای نیک، مهم و موثر، مشارکت کنند و یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی ایجاد حس هدفمندی در کارکنان است. اگر شرکت ها به مسئولیت اجتماعی اولیت بدهند، می توانند بخش بزرگی از مشکلات خود را در بخش منابع انسانی رفع کنند.

 

۴) جلب سرمایه گذاران

امروزه سرمایه گذاران ، سهامداران و مشاوران شرکت ها، یک شرکت را از نظر سلامتی و کامیابی اجتماعی نیز ارزیابی می کنند و اگر بنگاه های اقتصادی و شرکت ها، کمتر با جامعه در ارتباط باشند و تنها بر سودآوری مالی خود تمرکز کنند، نه تنها از اقبال جامعه و مشتریان محروم خواهند شد بلکه در ارزیابی و سنجش سرمایه گذاران و سهامداران از آن‌ها نیز نتیجه نخواهند گرفت.

انجام مسئولیت اجتماعی بعنوان یک استراتژی بلند مدت به سرمایه گذاران نشان می دهد که شرکت در حال رشد است و تمایل دارد بیشتر و عمیق تر رشد کند و سهم خود از بازار را افزایش دهد. همچنین نشان می‌دهد شرکت در حال فعالیت و ایجاد ارزش برای جامعه است، بنابراین نظر سرمایه گذاران را به خود جلب می کند.


۵) ساختن جهانی زیباتر

بازاریابی ، ایجاد تصویر عمومی مثبت و درآمدزایی درکنار فعالیت های مسئولیت اجتماعی، جهان را تبدیل به جای بهتری برای زندگی می کند.

شرکت ها با مسئولیت اجتماعی می توانند دنیا را به جای خوشایند تری برای زندگی تبدیل کرده و البته به شهرت برندشان نیز کمک کنند.

 

شرکت ها باید برای ایجاد کوچک ترین اثر مثبت در جامعه، برنامه ریزی کنند و آگاه باشند که مسئولیت اجتماعی می تواند آن‌ها را برای باقی ماندن و ادامه دادن در دنیای کسب و کار(پایداری)، یاری کند.
(برگرفته از مقاله مسئولیت اجتماعی استارت آپ ها و روز جهانی خیریه، 14شهریور، انتشار یافته در وبلاگ شرکت seen ، فعال در زمینه روابط عمومی هوشمند و مشاوره بازاریابی)

 

مسئولیت اجتماعی شرکت ها در چه زمینه هایی قابل اجرا است؟

(کلیک کنید)

 

گردآورنده: فاطمه ولی محمدی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.