ویژه‌نامه «عصر تشکل» در ۱۶ صفحه و در فرم روزنامه‌ای و با محوریت سازمان‌های غیرِ دولتی و موسسات خیریه و با تمرکز بر فعالیت‌های این موسسات انتشار خواهد یافت.
در همین راستا گروه رسانه‌ای «عصر تشکل» که سایت تحلیلی خبری «عصر تشکل» را نیز به عنوان رسانه مستقل سازمان‌های مردم‌نهاد ایران در خدمت دارد، می‌کوشد تا با اجماع و همفکری سازمان‌های مربوطه هم‌افزایی در انتشار این نشریه را افزایش داده و به رشد و تعالی سمن‌ها در عرصه اطلاع‌رسانی کمک کند.

شایان ذکر است که نشریه مذکور با مجوز «وزارت ارشاد» در سراسر کشور انتشار خواهد یافت و به صورت رایگان در اختیار وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی، شهرداری‌ها، مراکز عمومی و تشکل‌های اجتماعی سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

در این خصوص به اطلاع می‌رسانیم گروه رسانه‌ای عصر تشکل آمادگی همکاری با تمامی مراکز مرتبط با فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه انتشار این ویژه‌نامه را دارد.

امید که بتوانیم در چهل سالگی انقلاب اسلامی دستاوردهای مغفول مانده موسسات در زمینه امور عام المنفعه و اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های فعالیتشان را به نحو احسنت پوشش و انتشار دهیم.

توجه داشته باشید که عموم سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات نیکوکاری فعال در حوزه‌های مختلف از جمله زنان، سلامت، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، ورزش و جوانان، معلولان، کارآفرینی و اشتغال و سایر تشکل‌ها نیز می‌توانند برای همکاری و حضور در این نشریه با ما تماس بگیرند و هماهنگی‌های لازم برای این امر را به عمل آورند.

همچنین شرکت‌های مختلف می‌توانند در راستای پیاده‌سازی پروژه‌های مسئولیت اجتماعی و اطلاع‌رسانی در این راستا برای تبلیغات کالا و خدمات خود در میان جامعه خیّرین، سازمان‌های غیر دولتی، خیریه‌ها و سازمان‌های دولتی، نیز می‌توانند برای حضور در ویژه‌نامه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و سمن‌ها نسبت به معرفی و مشارکت خود در انتشار این ویژه‌نامه سراسری اقدام نمایند.